5 MOTYWACJI NA COACHING

Coaching jest to proces, który sprowadza się do pracy indywidualnej. Ma na celu wspieranie klienta w osiąganiu celów. Rezultatem pracy jest zwiększenie efektywności w sferze zawodowej, w biznesie lub w życiu prywatnym.

Ludzie, którzy decydują się na coaching chcą znaleźć rozwiązania na otaczające ich problemy lub chcą podnieść standard w swoim życiu lub w firmie. Pozytywne zmiany, których doświadczają klienci w trakcie procesu coachingowego są spowodowane maksymalizowaniem ich własnego potencjału. Sukces, który osiąga klient jest efektem jego rozwoju osobistego.

W relacji coachingowej kluczowe jest ustalenie CELU. 
Oznacza to, że proces coachingowy dotyczy jednej, konkretnej rzeczy, którą klient chce osiągnąć lub pozyskać w trakcie trwania współpracy. Dzięki temu proces jest bardziej efektywny, a osiągnięcie rezultatu szybsze.

Osoby, które decydują się na coaching wyznaczają sobie różne cele, jednak każdy klient przejawia wszystkie lub jedną z motywacji:

  1. CHCE OSIĄGNĄĆ KONKRETNY REZULTAT


    Niezależnie od sytuacji, w której się znajduje; branży w jakiej pracuje; stanowiska jakie piastuje; czy jest kobietą, czy jest mężczyzną- chce stawać się coraz lepszym/ lepszą i osiągać maksymalne rezultaty. Jest nastawiony/a na konkretne wyniki i jest gotowy/a pracować, by je osiągnąć.

  2. CHCE SIĘ DOSKONALIĆ I ROZWIJAĆ


    -Stawanie się lepszym w roli/ rolach jakie piastuje np.: w roli managera, lidera, przedsiębiorcy, dyrektor, koordynatora, sprzedawcy, mediatora, partnera.

    – Stawanie się lepszym w łączeniu ról zawodowych i prywatnych, które wymagają różnych umiejętności, innego sposobu zachowania i komunikacji np.: roli partnerki i przedsiębiorcy, roli ojca oraz dyrektora.

    – Nabycie nowych umiejętności i cech m.in.: asertywność, zarządzanie konfliktami, delegowanie zadań, pewność siebie, determinacja, samodyscyplina, sumienność, pozytywne myślenie, wiara w siebie, kontrolowanie swoich emocji, moderowanie swoich emocji, krytyczne myślenie, odporność, diagnoza obszarów własnego wpływu i kontroli.

  3. CHCE WSPARCIA


    Osoba, która zdecydowała się wybrać najbardziej wymagającą ścieżkę i dąży do osobistego mistrzostwa chce mieć wsparcie. Kiedy stawia czoła przeciwnościom, swoim lękom chce mieć u boku osobę, z którą może konstruktywnie przeanalizować ciemne i jasne strony sytuacji. Osobę, z którą może znaleźć rozwiązania na otaczające ją problemy oraz, z którą może przygotować konkretny plan działania. Coach pomaga zdefiniować drogę do celu, który na początku mógł się wydawać niemożliwy do zrealizowania.

  4. CHCE INSPIRACJI I MOTYWACJI

    Szuka narzędzi i sposobu na osiągnięcie sukcesu. Klient wie co chce osiągnąć, ale czuje, że coś blokuje go przed dążeniem do celu. Już od jakiegoś czasu myśli o wprowadzeniu zmian w swoim życiu zawodowym, prywatnym lub w firmie jednak nie może podjąć działania.

  5. CHCE ZMIANY

    Odczuwa brak satysfakcji i radości z obecnego stanu rzeczy. Osoba taka czuje, że utknęła nieszczęśliwie w miejscu, czy to na swoim obecnym stanowisku w pracy, w rozwoju kariery, w relacji, czy w prowadzeniu własnej firmy. Obecny stan przysporzył jej wiele negatywnych emocji, osłabił poczucie sprawstwa i spowodował utratę energii i motywacji do działania.

Coaching jest podejściem bardzo pragmatycznym, nastawionym na rezultaty i na działanie. Niezależnie od przejawianej motywacji oraz celu jaki planuje się osiągnąć, decydując się na współpracę, trzeba być przygotowanym na to, że nie będzie się siedziało bezczynnie. Sesje mają charakter analizy, zdobywania nowej wiedzy, wsparcia. Zmiana natomiast następuje głównie pomiędzy sesjami. Coach nie wykona pracy za klienta. Kluczowe jest więc podejmowanie działanie przez klienta pomiędzy sesjami.

Współpraca z coachem prowokuje aktywną postawę wobec własnego życia, kariery i firmy.

Coaching nie będzie odpowiedni dla osób, które nie chcą, nie mogą lub uważają, że nie są odpowiedzialne za siebie, swoje życie i podejmowane przez siebie działania. Osoby, które czują, że to co wydarza się w ich życiu jest przypadkowe i nie mają mocy sprawczej, by to zmienić, nie będą czuły się dobrze podczas współpracy z coachem. Taki proces nie będzie u nich wspierał pożądanej zmiany.

Poprzez coaching ludzie angażują siebie w swój cel i swoją wizję tego jak chcą by wyglądała ich ścieżka kariery, relacje, własny biznes, codzienne życia i oni sami. Podejmują aktywne działania, które mają zaprowadzić ich do konkretnego rezultatu.

Dzięki współpracy z coachem, klient może dostrzec i zmienić procesy myślenia, które sabotują sukces, na te, które go wspierają. Coach pomaga wykształcić nowe nawyki, przekonania oraz wypracować inne sposoby reagowania i zachowywania.

Coaching jest to kreatywny proces twórczy, gdzie klient w bezpiecznej, pełnej zaufania, nieoceniającej atmosferze tworzy nowe rozwiązania i swoją osobowość sukcesu.
Chcesz wiedzieć czy coaching jest dla Ciebie? Umów się na bezpłatną konsultację:

Umów się!

Zobacz moją ofertę:

https://www.magdalena-wisniewska.com/oferta/

Add A Comment