Miło mi powitać Cię na mojej stronie!

Nazywam się Magdalena Wiśniewska. Jestem psychologiem, coachem i terapeutą CBT, DBT i Schematów. Ukończyłam studia magisterskie z Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, certyfikację coacha Erickson Coaching International podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach oraz szkolenie psychoterapii dialektyczno- behawioralnej w Centrum DBT Emocje. Ukończyłam akredytowane przez ISST szkolenie terapii schematów w Poza Schematami w Warszawie. Jestem w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii w nurcie poznawczo- behawioralnym oraz terapii schematów w CTPB w Warszawie. Uczestniczyłam w zajęciach wykładowo- warsztatowych Praca nad relacją- włączenie partnera do terapii schematów i praca z parami prowadzonych przez Eckharda Roedigera. W 2014 roku prowadziłam badania naukowe dotyczące syndromu wypalenia zawodowego w największym przedsiębiorstwie w Polsce w branży metalurgicznej. Obecnie pracuję z osobami, które cierpią na zaburzenia osobowości m.in. borderline, unikowa, zależna, obsesyjno-kompulsywna, narcystyczna oraz współwystępującymi z nimi zaburzeniami tj. depresja, lęki, fobie, zaburzenia odżywiania, PTSD, wypalenie zawodowe, ADHD, tendencje suicydalne, problemy w relacjach romantycznych, interpersonalnych, stres. Pracuję z osobami dorosłymi oraz nastolatkami, osobami heterosekualnymi oraz LGBTQ. Sesje prowadzę w języku polskim i angielskim.

Moim celem jest pomaganie ludziom pokonać ich problemy emocjonalne, depresję, nauczyć budować szczęśliwe, świadome relacje oraz uzdrowić ich z przebytych traum. W pomaganiu największą radość sprawia mi obserwowanie jak moi pacjenci i klienci stają się coraz silniejsi, pełni wiary w siebie i swoje możliwości oraz patrzenie jak pokonują wewnętrzne bariery, osiągając nową, lepszą jakość życia. Sukcesem terapii jest według mnie stan emocjonalny jaki towarzyszy osobie przez większość dnia. Stan, który sprawia, że czuje się dobrze i ma poczucie, że jest spełniona, pokonała swoje problemy oraz kiedy ma wokół siebie ludzi, którzy ją akceptują, kochają i wspierają.

Dlaczego przykuwam tak dużą uwagę do stanu emocjonalnego?

Uważam emocje za tak ważny aspekt w życiu, bo to właśnie one są motorem napędowym lub hamującym zmiany. To szczęśliwa i odważna osoba ma energię i ochotę do tworzenia swojego życia, związku, kariery, biznesu, a nie smutna, apatyczna, lękliwa, sfrustrowana czy wstydliwa. W obniżonym stanie emocjonalnym osoba nie ma siły, ani wiary w to, by zmienić swoją obecną sytuację, a więc nie jest w stanie wykorzystać w pełni lub wcale swojego potencjału.

Wiele zaburzeń na tle psychicznym wiąże się z nieprawidłowym stanem emocjonalnym i podtrzymującymi go myślami, które przejawiają się w sposobie zachowania i bycia. Depresja, zaburzenia lękowe, czy wypalenie zawodowe są efektem funkcjonowania określonych procesów umysłowych i emocjonalnych, które są stale podtrzymywane przez środowisko, w którym funkcjonuje jednostka, co utrudnia lub uniemożliwia przerwanie zapętlającego się koła wydarzeń. Jako ludzie mamy tendencję do myślenia, że jeżeli coś wydarzyło się w przeszłości to pojawi się to w przyszłości. Z takim nastawieniem tworzy się negatywne oczekiwania i podporządkowuje temu swój sposób zachowania, co nierzadko prowadzi do powielania się sytuacji z przeszłości.

Zmiana jest możliwa, kiedy osoba zda sobie sprawę z mechanizmów umysłu, które wpływają na jej obecną sytuację życiową. To samopoznanie i umiejętność wpływania na swoje myśli, emocje i ciało sprawiają, że można zbudować nową jakość życia. Tworzenie siebie na nowo jest możliwe poprzez świadomą zmianę nawyków myślenia i tworzenia stanów emocjonalnych, które inspirują i motywują. Skończenie z trybem radzenia sobie opartego na podporządkowaniu się, bycia ofiarą swoje życia, unikaniu sytuacji życiowych, ze strachu, że się ich nie udźwignie, czy nadmiernej kompensacji, która najczęściej jest nieświadoma i stopniowo wyniszcza człowieka pochłaniając jego zasoby energetyczne.

Zmierzenie się z świadomym bólem i nieświadomą treścią wyrażoną w postaci nieszczących emocji pozwala na dokonanie zmian w życiu. Przez takie procesy prowadzę moich klientów i uczę ich jak uwolnili swój energetyczny potencjał, który jest zamknięty w przeszłości, by otworzyli się na nowe, inspirujące, pełne pozytywnych emocji doświadczenia. Kiedy osoba nauczy się pływać, nie ma znaczenia, czy jest w basenie, jeziorze, morzu, czy oceanie, wie jak to robić i poradzi sobie w każdych warunkach.

W swojej pracy, mocno identyfikuję się z fragmentem kodeksu etyczno-zawodowego psychologa, który przytaczam poniżej:

„…naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem jego działalności profesjonalnej jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich.”

Zwracam uwagę na każdy detal i aspekt mojej pracy, ponieważ chcę zapewnić możliwie najwyższą jakość moich usług. Łączę wiedzę z zakresu psychologii, psychoterapii i buddyzmu. Nieustannie się doszkalam i dokształcam. Jestem na bieżąco z najnowszymi badaniami, trendami, metodami pracy, by poprzez współpracę ze mną, moi klienci jak najszybciej przywrócili sobie dobre samopoczucie i wprowadzili upragnione zmiany do swojego życia.

Moją misją życiową jest wspieranie innych w pokonywaniu blokad mentalnych, utrzymaniu dobrego samopoczucia i osiąganiu upragnionych celów. Chcę pomóc innym w wypracowaniu nowych, służących im schematom myślenia, które dodadzą im siły, niezłomnej wiary w siebie i motywacji do działania. Nie chcę, by ktokolwiek czuł się niewystarczająco dobry, niepotrzebny, mało wartościowy, odepchnięty i niekochany. Chcę, by ludzie żyli życiem, w którym dominują pozytywne emocje i miłość.

-Magdalena Wiśniewska-

Prywatnie

Uwielbiam ćwiczyć jogę, medytować, słuchać muzyki, biegać i chodzić po górach. Odnajduję się w zdrowym i aktywnym stylu życia, czasem jednak jestem leniwcem, który leży na kanapie i ogląda seriale lub czyta książki. Ćwiczę minimum trzy razy w tygodniu, jestem z siebie dumna, kiedy jest to to częściej. Wyjątkiem są oczywiście tygodnie, kiedy tego nie robię ;). Na szczęście zdarza się to rzadko, ale nie będę ukrywać- zdarza. Każdy człowiek przechodzi w swoim życiu przez trudniejsze okresy i jako terapeutka nie będę tworzyć iluzji utopii, że to się nie dzieje. Uwielbiam szczere, autentyczne, bezpośrednie osoby i sama taka jestem, chodź nie przyszło mi to z łatwością i od razu. Wymaga to według mnie dużej odwagi i ekspozycji prawdziwej siebie, a więc wrażliwej części na krytykę. Obserwuję siebie, swoje ciało i badam jak różne rzeczy lub aktywności wpływają na moje samopoczucie. Świadomie rezygnuję z czynności lub produktów, które mi nie służą. Jak już wiesz nie jestem idealna, a szczera i zdradzę Tobie jeszcze jeden sekret o mnie- > LUBIĘ CIASTA, tak te z cukrem i przepysznymi masami :).

Od dziecka marzyłam o dalekich podróżach i teraz każdego roku staram się odwiedzać nowy kraj. Po raz pierwszy przekroczyłam granicę Europy w 2017 roku wyruszając z plecakiem w trzy miesięczną podróż do południowo- wschodniej Azji. Poza skokiem ze spadochronu z 4000 metrów, myślę, że była to druga z najbardziej szalonych rzeczy, które zrobiłam w swoim życiu.

Jestem koneserką dobrego jedzenia, pewnie dlatego, że moja babcia i mama dobrze gotują. Uwielbiam poznawać kulturę jedzenia na całym świecie. Nigdy nie powiem nie na tajskie curry, wietnamską kawę, gulasz mojej mamy, czy rosół mojej bratowej :). Ja specjalizuję się w pieczeniu ciast i tortów. Myślę, że jestem w tym całkiem dobra, a wypieki są pyszne. Dziewczyny- mama i bratowa są za to zdecydowanie lepszymi kucharkami niż ja. Ja wygrywam w pieczeniu.

Jeżeli czujesz się zainspirowany/a oraz czujesz, że jest między Nami więź porozumienia, zapraszam do współpracy.

Zapisy na terapię:

https://www.magdalena-wisniewska.com/zapisy-na-terapie/

Oferta:

https://www.magdalena-wisniewska.com/wspolpraca/oferta/Psychoterapeuta/

Co mówią o mnie moi klienci:

M:
Prawie rok chodzę już na terapię do Pani Magdaleny, w tym czasie moja jakość życia poprawiła się niesamowicie. Na terapii czuję się wysłuchana, nie osądzana. Pani Magdalena tłumaczy zawsze mechanizmy, które odpowiadają, że różne sytuacje problemowe co sprawia, że pomoc nie jest tylko doraźna, a z każdą taką sytuacją uczę się również jak reagować w przyszłości.
(opinia opublikowana na portalu znanylekarz.pl)

Karolina:
Polecam pracę z Magdaleną Wiśniewską zarówno nad rozwojem na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej. Metody, jakich używa okazały się niezwykle skuteczne w przypadku mojej osoby. Seria sesji indywidualnych pomogła mi osiągnąć stopniowo konkretne, wyznaczone cele poprzez zaplanowane wspólnie działania i pokonanie „wadliwych” przekonań.
(opinia opublikowana na FB)

Paulina K.:
Długo poszukiwałam 'swojego’ psychologa, aż trafiłam do pani Magdaleny. To świetna terapeutka, pełna empatii i życzliwości. Każda rozmowa podnosiła mnie na duchu i sprawiała, że problemy powoli odchodziły w niepamięć. Szukałam kogoś, kto da mi narzędzia do pracy z moimi problemami oraz będzie umiał pokazać mi wszystkie opcje ich rozwiązania. Był to strzał w dziesiątkę. Każdemu z całego serca życzę takiej terapeutki.
(opinia opublikowana na znanylekarz.pl)

Edyta:
Magdalena Wiśniewska jest profesjonalistą w każdym calu. W jej obecności zawsze czułam się bezpiecznie. Tworzy niesamowicie ciepłą atmosferę, co pozwala się otworzyć i znaleźć nowe rozwiązania. Wielokrotnie pomogła mi pokonać swoje słabości i osiągnąć wyznaczone przeze mnie cele.
(opinia opublikowana na FB)

Renata:
Osoba z niesamowitą wiedzą, doświadczeniem i świetnym podejściem do pacjenta. Wizytę udało się umówić bardzo szybko w dogodnym dla mnie terminie. Podczas konsultacji u Pani Magdaleny Wiśniewskiej dostałam wsparcie i zrozumienie, którego potrzebowałam.
(opinia opublikowana na portalu znanylekarz.pl)