Miło mi powitać Cię na mojej stronie!

Nazywam się Magdalena Wiśniewska. Jestem psychologiem, coachem i terapeutą DBT. Ukończyłam studia magisterskie z Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, certyfikację coacha Erickson Coaching International podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach oraz szkolenie psychoterapii dialektyczno- behawioralnej w Centrum DBT Emocje. Rozpoczęłam kurs psychoterapii w nurcie poznawczo- behawioralnym oraz terapii schematów w CTPB w Warszawie. Pracuję w Centrum DBT Emocje z osobami, które cierpią na zaburzenia osobowości m.in. borderline oraz współwystępujące z nimi jednostki chorobowe jak: depresja, depresja dwubiegunowa, lęki, fobie, zaburzenia odżywiania, intensywne emocje.

Moim celem jest pomaganie ludziom osiągnąć nową jakość ich życia i doprowadzenie ich do momentu, kiedy czują się szczęśliwi. Sukcesem według mnie jest stan emocjonalny jaki towarzyszy osobie przez większość dnia, który sprawia, że czuje się dobrze i ma poczucie, że jest spełniona.

Dlaczego przykuwam tak dużą uwagę do stanu emocjonalnego?

Uważam emocje za tak ważny aspekt w życiu, bo to właśnie one są motorem napędowym lub hamującym zmiany. To szczęśliwa i odważna osoba ma energię i ochotę do tworzenia swojego życia, związku, kariery, biznesu, a nie smutna, apatyczna, lękliwa, sfrustrowana czy wstydliwa. W obniżonym stanie emocjonalnym osoba nie ma siły, ani wiary w to, by zmienić swoją obecną sytuację, a więc nie jest w stanie wykorzystać w pełni lub wcale swojego potencjału.

Wiele zaburzeń na tle psychicznym wiąże się z nieprawidłowym stanem emocjonalnym i podtrzymującymi go myślami, które przejawiają się w sposobie zachowania i bycia. Depresja, zaburzenia lękowe, czy wypalenie zawodowe są efektem funkcjonowania określonych procesów umysłowych i emocjonalnych, które są stale podtrzymywane przez środowisko, w którym funkcjonuje jednostka, co utrudnia lub uniemożliwia przerwanie zapętlającego się koła wydarzeń. Jako ludzie mamy tendencję do myślenia, że jeżeli coś wydarzyło się w przeszłości to pojawi się to w przyszłości. Z takim nastawieniem tworzy się negatywne oczekiwania i podporządkowuje temu swój sposób zachowania, co nierzadko prowadzi do powielania się sytuacji z przeszłości.

Zmiana jest możliwa, kiedy osoba zda sobie sprawę z mechanizmów umysłu, które wpływają na jej obecną sytuację życiową. To samopoznanie i umiejętność wpływania na swoje myśli, emocje i ciało sprawiają, że można zbudować nową jakość życia. Tworzenie siebie na nowo jest możliwe poprzez świadomą zmianę nawyków myślenia i tworzenia stanów emocjonalnych, które inspirują i motywują. Skończenie z trybem radzenia sobie opartego na podporządkowaniu się, bycia ofiarą swoje życia, unikaniu sytuacji życiowych, ze strachu, że się ich nie udźwignie, czy nadmiernej kompensacji, która najczęściej jest nieświadoma i stopniowo wyniszcza człowieka pochłaniając jego zasoby energetyczne.

Zmierzenie się z świadomym bólem i nieświadomą treścią wyrażoną w postaci nieszczących emocji pozwala na dokonanie zmian w życiu. Przez takie procesy prowadzę moich klientów i uczę ich jak uwolnili swój energetyczny potencjał, który jest zamknięty w przeszłości, by otworzyli się na nowe, inspirujące, pełne pozytywnych emocji doświadczenia. Kiedy osoba nauczy się pływać, nie ma znaczenia, czy jest w basenie, jeziorze, morzu, czy oceanie, wie jak to robić i poradzi sobie w każdych warunkach.

W swojej pracy, mocno identyfikuję się z fragmentem kodeksu etyczno-zawodowego psychologa, który przytaczam poniżej:

„…naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem jego działalności profesjonalnej jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich.”

Zwracam uwagę na każdy detal i aspekt mojej pracy, ponieważ chcę zapewnić możliwie najwyższą jakość moich usług. Łączę wiedzę z zakresu psychologii, psychoterapii i buddyzmu. Nieustannie się doszkalam i dokształcam. Jestem na bieżąco z najnowszymi badaniami, trendami, metodami pracy, by poprzez współpracę ze mną, moi klienci jak najszybciej przywrócili sobie dobre samopoczucie i wprowadzili upragnione zmiany do swojego życia.

Moją misją życiową jest wspieranie innych w pokonywaniu blokad mentalnych, utrzymaniu dobrego samopoczucia i osiąganiu upragnionych celów. Chcę pomóc innym w wypracowaniu nowych, służących im schematom myślenia, które dodadzą im siły, niezłomnej wiary w siebie i motywacji do działania. Nie chcę, by ktokolwiek czuł się niewystarczająco dobry, niepotrzebny, mało wartościowy, odepchnięty i niekochany. Chcę, by ludzie żyli życiem, w którym dominują pozytywne emocje i miłość.

-Magdalena Wiśniewska-

Prywatnie

Uwielbiam ćwiczyć jogę, medytować, słuchać muzyki, biegać i chodzić po górach. Odnajduję się w zdrowym i aktywnym stylu życia. Ćwiczę minimum trzy razy w tygodniu, jestem z siebie dumna, kiedy jest to to częściej. Codziennie medytuję, jadam zdrowe posiłki. Obserwuję siebie, swoje ciało i badam jak różne rzeczy lub aktywności wpływają na moje samopoczucie. Świadomie rezygnuję, z czynności lub produktów, które mi nie służą.

Od dziecka marzyłam o dalekich podróżach i teraz każdego roku staram się odwiedzać nowy kraj. Po raz pierwszy przekroczyłam granicę Europy w 2017 roku wyruszając z plecakiem w trzy miesięczną podróż do południowo- wschodniej Azji. Poza skokiem ze spadochronu z 4000 metrów, myślę, że była to druga z najbardziej szalonych rzeczy, które zrobiłam w swoim życiu.

Jestem koneserką dobrego jedzenia, pewnie dlatego, że moja babcia i mama dobrze gotują. Uwielbiam poznawać kulturę jedzenia na całym świecie. Nigdy nie powiem nie na tajskie curry, wietnamską kawę, czy gulasz mojej mamy :).

Jeżeli czujesz się zainspirowany/a oraz, że jest między Nami więź porozumienia, zapraszam do współpracy.

Zapraszam do współpracy poprzez Centrum DBT Emocje:

https://psychoterapia.ws/zapisy-na-psychoterapie/

W formularzu proszę o podanie mojego imienia i nazwiska.

Co mówią o mnie moi klienci:

Karolina:
Polecam pracę z Magdaleną Wiśniewską zarówno nad rozwojem na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej. Metody, jakich używa okazały się niezwykle skuteczne w przypadku mojej osoby. Seria sesji indywidualnych pomogła mi osiągnąć stopniowo konkretne, wyznaczone cele poprzez zaplanowane wspólnie działania i pokonanie „wadliwych” przekonań.
(opinia opublikowana na FB)

Edyta:
Magdalena Wiśniewska jest profesjonalistą w każdym calu. W jej obecności zawsze czułam się bezpiecznie. Tworzy niesamowicie ciepłą atmosferę, co pozwala się otworzyć i znaleźć nowe rozwiązania. Wielokrotnie pomogła mi pokonać swoje słabości i osiągnąć wyznaczone przeze mnie cele.
(opinia opublikowana na FB)

Renata:
Osoba z niesamowitą wiedzą, doświadczeniem i świetnym podejściem do pacjenta. Wizytę udało się umówić bardzo szybko w dogodnym dla mnie terminie. Podczas konsultacji u Pani Magdaleny Wiśniewskiej dostałam wsparcie i zrozumienie, którego potrzebowałam.
(opinia opublikowana na portalu znanylekarz.pl)